Dieta 1500 kalorii

image Dieta 1500 kalorii wbrew pozorom nie jest dietą radykalną. Wykorzystując do jej skomponowania niskokalorycznych składników, równie dobrze możemy najeść się do syta. Wystarczy zastąpić tłuste mięso na chude, warzywa i owoce zamiast słodkości, czy też wodę mineralną z cytryną zamiast napojów kolorowych i gazowanych. W wielu przypadkach trzeba zmienić tryb życia, na bardziej sportowy. Wtenczas nadmiar spożytych kalorii szybko spalimy, i utrzymamy swój dotychczasowy efekt. Nawet stosując taką dietę 1500 kalorii, a nie ruszając się zbyt wiele, nie uzyskamy szybko efektu. Żeby zachować umiar w jedzeniu, należy mieć świadomość spożywanych posiłków. Jest to bardzo ważne. Gdyż automatyczne pochłanianie kalorii, bez zastanowienia, i najczęściej pustych kalorii rodzi odwrotny skutek. Dieta 1500 kalorii powinna się składać z pięciu posiłków, w tym śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i lekkiej kolacji. Każdy posiłek średnio powinien zawierać do 300 kalorii, oprócz obiadu, gdzie obiad może wynieść 400-600, a reszta posiłków mniej.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.