Diety cud – czy istnieją takie?

image Nie ma chyba tak naprawdę diety cud, która sprawi, ze z otyłej osoby zrobi się modelka, i to bezpowrotnie. Efekt jojo jest efektem szybkiego odchudzania. Odchudzania w sposób radykalny, bez zachowania pewnych wartości odżywczych. Tak wykończony organizm po diecie cud szybko domaga się cukru i wszelkich innych rzeczy, jakich jemu brakuje. Osoby popełniające błąd szybkiego odchudzania doskonale wiedzą, że jest to szkodliwe na dłuższy czas. Jak również nie efektowne po ukończeniu kuracji odchudzającej, ponieważ dochodzi szybko do efektu jojo. Co gorsza w takich przypadkach tyje się jeszcze więcej niż było wcześniej. Wiec tak naprawdę w takim przypadku pozostaje dieta zbilansowana. Częste posiłki, małe porcje, różnorodność, mało kaloryczność porcji żywieniowych to dobra droga. Przy dobrej diecie odchudzającej, na stałe, nie wyklucza się całkowicie przyjemności w formie słodyczy czy bardziej tłustych potraw. Jednak takie posiłki i przekąski powinny być spożywane bardzo rzadko, i przy specjalnych okazjach.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.