Jak obniżyć cholesterol i trójglicerydy?

Obniżenie cholesterolu szczególnie u osób młodych nie jest zbyt skomplikowane, gdyż wystarczy dobrze dobrana dieta i ruch. Jednak u osób starszych niestety potrzebne są również leki przypisane przez lekarzy. Tak, czy inaczej łykane leki na cholesterol i trójglicerydy nie dają pozwolenia na spożywanie tłustych i wysokokalorycznych oraz ciężkostrawnych posiłków. Osoby mające problem ze spalaniem tłuszczy, powinny ich jeść jak najmniej. Poza tym ćwiczenie brzucha, i ogólny ruch pomoże również w obniżeniu trójglicerydów. Jak powinny jeść osoby z wysokim cholesterolem? Przede wszystkim chude mięso, dużo warzyw i owoców cytrusowych, chuda wędlina, pieczywo pełnoziarniste, i przekąski w formie suszonych owoców, niesolonych orzechów. Wizyta u dietetyka w takim przypadku z pewnością rozjaśni trochę sytuację. Dietetyk bowiem wyszczególni produkty zalecane w takim przypadku. Wskaże również na składniki, których nie wolno w takiej sytuacji jeść. Bardzo często są również produkty, które można spożywać raz na jakiś czas, i nam nie zaszkodzą.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.