Jak zdrowo się odżywiać?

Żeby móc zdrowo się odżywiać, przede wszystkim powinniśmy mieć świadomość tego, co można jeść w dużych ilościach, co w umiarkowanych, czego wcale, a co sporadycznie. Wiele znanych osobistości telewizyjnych promuje na dzień dzisiejszy zdrowy tryb życia. Jest to duża pomoc dla osób nieświadomych tego, co są w stanie przekształcić w swoim życiu na lepsze. Jak jeść żeby nie tyć? Czego nie można jeść w przypadku wysokiego cholesterolu? Jak być fit? Takie informacje przekaże nam również każdy dietetyk, współpracujący z pacjentami z nadwagą, ze sportowcami, z osobami z ogromną otyłością. Pamiętajmy, że ćwiczenia i dieta są to dwa nieodłączne elementy sukcesu. Nawet pół godziny dziennie ćwiczeń, ruszania się, i zachowanie proporcji w jedzeniu, regularności ma wpływ na końcowy efekt. Możemy schudnąć nawet dwadzieścia kilo w pół roku, co jest ogromnym sukcesem wielu modnych osób, które postanowiły wziąć się za siebie. Jest to do osiągnięcia, wystarczy tylko chcieć, i mieć odpowiednią motywację, która często jest nasza waga.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.