Kilka zdrowych przekąsek

image Przekąski wcale nie muszą być wysoko kaloryczne, niezdrowe, czy wpływające na przybieranie na wadze. Przekąski w formie owoców, ładnie przyrządzonych, czy warzyw to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie na wieczór. Mała ilość kalorii, zaspokojenie głodu, jak również dostarczenie witamin, mikroelementów, i minerałów ma wpływ na samopoczucie. Na samopoczucie, ale również i na utrzymanie szczupłej sylwetki. Ładnie pokrojona marchewka, jabłko, truskawki, winogrona, arbuz, śliwki (w małej ilości – dojrzałe duża zawartość cukru), są doskonałą przekąską zamiast czekolady. Czekolada gorzka w umiarze ma swoją wartość, i warto jest od czasu do czasu ją jeść. Duża zawartość magnezu w czekoladzie gorzkiej uzupełnia go bowiem w naszym organizmie. Natomiast słodkości czekoladopodobne, albo czekolada mleczna czy biała, to duża zawartość tłuszczu, lub sam tłuszcz. A takiego tłuszczu będąc na diecie, i dbając o swoją sylwetkę zawsze warto unikać. Tak samo cukru, soli, pszennej mąki, tłustego mleka czy serów żółtych.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.