Badanie głębi oka

image Okazuje się, że na podstawie tęczówki można doskonale sprawdzić stan zdrowia pacjenta. Dokładna analiza staje się pomocna w diagnostyce oraz wczesnym wykrywaniu choroby. Często takie badanie staje się pomocne w wykryciu chorób, które nie mają wyraźnych symptomów. Okulista jest uważany za jednego z najlepszych irydologów, bo tak nazywa się specjalistów, którzy potrafią na podstawie badania głębi oka wykryć choroby czy wskazać na nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. Takie badanie, jak twierdzi okulista polega na tym, że specjalista podświetla głębię oka w lampie szczelinowej, która umożliwia znaczne powiększenie wewnętrzne oka oraz dokładną analizę. Każda poradnia okulistyczna umożliwia wykonanie takiego badania, jednak należy zapisać się z dużym wyprzedzeniem, ponieważ wiele osób doceniło już tę metodę badania oka. Badanie głębi oka jest o tyle ciekawe, że pozwala na dostrzeżenie chorób wewnętrznych w początkowym stadium. Są to właściwie pierwsze symptomy pojawienia się choroby, które już dają możliwość jej przeciwdziałania.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.