Nie należy lekceważyć objawów

image Ludzie mają różne objawy. Mogą to być zwyczajne objawy, które pojawiają się co jakiś czas, np. bóle głowy. Albo mogą to być zupełnie inne objawy, które nigdy wcześniej się nie pojawiały. Jeśli zdarzy się tak, że zaczną pojawiać się objawy, których nie znamy, i które nas zaniepokoją, to należy udać się do lekarza. Objawów nie można lekceważyć. Nie muszą, ale mogą świadczyć o jakiejś poważniejszej chorobie. Nie można myśleć, że samo przejdzie. Jeśli choroba zostanie szybko wykryta, łatwiej jest ją leczyć. Objawy są po to, aby dały nam znak. Organizm daje znak, że coś jest nie tak. Że należy się zastanowić i jak najszybciej udać do lekarza. Jest to bardzo ważne. Tym bardziej jak tyle mówi się o tym, aby nie lekceważyć objawów. Warto przemyśleć i warto się zastanowić. Walka o zdrowie i życie jest ważna. Lekarzy nie należy unikać. Są po to, aby pomagać. Nic nas nie tłumaczy. Warto też zadbać o bliskich, aby i oni powiedzieli, gdy coś im dolega. Szczególnie dzieci, które nie są w stanie same o siebie zadbać.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.