Operacja oczu

Poprzez nacięcie oka umożliwia się odpływ cieczy wodnistej, co w konsekwencji prowadzi do obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Taka operacja wymaga olbrzymiej precyzjo oraz przygotowania pacjenta. Okazuje się, że okulistyka jest bardzo wymagająca dziedziną medycyny, gdzie liczy się nie tylko doskonała diagnoza, ale przede wszystkim precyzja wykonywanych zabiegów. W leczeniu jaskry trzeba mieć świadomość, że jest to choroba nieuleczalna, można jednak zapobiec rozwojowi choroby oraz zadbać o jak najlepszy komfort widzenia, na ile choroba na to pozwoli. Bardzo popularne są zabiegi laserowe, ponieważ poprzez odpowiednie zadziałanie laserem można liczyć na znaczną poprawę widzenia. Jeden ze sposób leczenia laserowego czyli irydomia polega stworzeniu w tęczówce miejsca do lepszego krążenia płynu w oku. Zabiegi laserowe są dlatego cenione w okulistyce, ponieważ można je powtarzać bez obaw, że pociągnie to za sobą powikłania lub problemy ze zdrowiem. W leczeniu jaskry ważna jest wczesne zdiagnozowanie choroby, dlatego w przypadku zauważania problemów ze wzrokiem zaleca się wizytę u lekarza okulisty.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.