Pomoc w chorobie

image Jedną z ważnych rzeczy w chorobie jest wsparcie. Najczęściej jest to wsparcie rodziny i bliskich osób. Takie wsparcie jest bardzo ważne, bo pomaga walczyć. Pomaga sobie radzić. Nie tylko ingerencja w chorobę jest ważna, ale i pomoc duchowa. Ludzie, którzy mają wsparcie lepiej poradzą sobie z chorobą. Będą silniejsi. Będą mogli bardziej dać sobie radę. Wszystko zależy tylko od tego wsparcie. A gdzie takie wsparcie można znaleźć, jeśli nie ma z nami nikogo bliskiego? Są różnego rodzaju fundacje. Są osoby, które mogą ofiarować pomoc. Osoby, które będą nam pomagały. Wsparcie można znaleźć również w osobach, które także są chore. Łatwiej jest przechodzić chorobę razem. Łatwiej jest walczyć, gdy ktoś jest z nami. Łatwiej znosić „uroki” choroby, jeśli wiemy, że ktoś przechodzi to z nami. Ważna jest też pomoc pod innym względem. Chorzy często nie mogą poradzić sobie sami. Wiele jest miejsc, gdzie można szukać pomocy. Wiele ośrodków. Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie w stanie nam pomóc. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednie miejsce, a wtedy na pewno będzie nam o wiele łatwiej.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.