Choroby wewnętrzne

Często choroby wewnętrzne powstają w wyniku nieprawidłowego stylu życiu, niewłaściwej diety czy złych nawyków. Konsekwencją takiego stanu są często choroby, których symptomy pojawiają się z reguły zbyt późno, aby można było myślec o ich wyleczeniu. Badanie tęczówki pozwala na wczesne dostrzeżenie problemu i zmianę sposoby życia. Czasami wystarczy tylko zmienić dietę czy rzucić palenie, aby stan zdrowia znacznie poprawił się, a postęp choroby został zatrzymany. Można też obserwując źrenicę dostrzec pewne choroby, na przykład zwężenie źrenicy może świadczyć o problemach żołądkowych. Gdy źrenica jest rozszerzona można wysnuć wniosek, że występują problemy ze snem, a organizm jest przemęczony. Gdy jest przekrwiona może być sygnałem, że organizm nie jest zaopatrywany w niezbędny składniki odżywcze oraz witaminy, co prowadzi do poważnych chorób, takich jak anemia. Można samodzielnie obserwować stan swojej źrenicy, aby przekonać się, że jej zmiany w wyglądzie łączą się ze stanem zdrowia.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.