Badania

Nawet cholesterol jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania, co więcej nasze organizmy same produkują pewne ilość cholesterolu. Szkodliwy jest natomiast jego nadmiar w diecie, pochodzący na przykład ze zbyt dużego spożycia tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, czyli z naszych ulubionych kiełbas, boczków, golonek i serników.Co zatem warto jeść, żeby dostarczać organizmowi dobrych tłuszczów? Przede wszystkim warto znaleźć miejsce w codziennej diecie na tłuszcze pochodzenia roślinnego – przede wszystkim oleje roślinne, z których bardzo korzystny dla zdrowia jest olej z oliwek, czyli po prostu oliwa. Powinniśmy także pamiętać o systematycznym spożywaniu ryb – nawet kilka razy w tygodniu. Ryby mogą stanowić świetną alternatywę dla mięsa w naszej diecie.Jeśli nadal nie jesteśmy pewni, czy nasza dieta dostarcza nam odpowiedniej ilości dobrych tłuszczów możemy zawsze poszukać preparatów, które uzupełnią ich niedobory, np. omega 3 kapsułki, które dostaniemy w każdej aptece. Dzięki nim zachowamy zdrowie i młody wygląd na lata.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.