Chroń organizm

Chroni organizm przed drobnoustrojami chorobotwórczymi i utrzymuje błony śluzowe jamy ustnej w prawidłowym stanie.Witaminy z grupy B są ważne szczególnie dla kobiet w ciąży. Przeciwdziałają niedokrwistości i przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Regulują poziom cukru i cholesterolu we krwi. Regulują wiele istotnych funkcji organizmu, dlatego warto kupować je w postaci całego kompleksu witamin.Witamina D jest odpowiedzialna za układ kostny. Jej niedobór może objawiać się krzywicą czy osteoporozą.Witamina E chroni czerwone krwinki przed rozpadem. Pomaga też dostarczyć do komórek odpowiednie substancje odżywcze. Przeciwdziała miażdżycy i poprawia koncentrację.Poziom witaminy K w organizmie wpływa na to, jak szybko zachodzi krzepnięcie krwi. Zmniejsza obfitość miesiączek i sprawia, że rany szybciej się goją. Choć najlepsze witaminy to witaminy wspominane powyżej, to warto dostarczać do naszego organizmu znacznie szerszą gamę witamin i minerałów. W końcu zdrowy organizm sprawia, że automatycznie poprawia się nasze samopoczucie i jesteśmy gotowi do nowych wyzwań.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.