Kontroluj swoje zdrowie

image Pomimo tego, że często czujemy się naprawdę dobrze, okazuje się, że w naszym organizmie mogą zachodzić zmiany, jakich to nie widzimy na pierwszy rzut oka, jakich nie możemy od razu zobaczyć czy poczuć. Kiedy będą one już widoczne, to najczęściej dojście do pełnego zdrowia to coś, co jest bardzo trudne do osiągnięcia. Po co jednak mamy martwić się o to, że jesteśmy na coś chorzy, że coś nam grozi i nasze zdrowie jest zagrożone, skoro jak najbardziej na bieżąco możemy monitorować stan naszego zdrowia i jak najbardziej możemy sprawdzać, czy aby na pewno wszystko z nim w porządku. Obecna medycyna daje nam wiele możliwości i jak najbardziej warto z nich regularnie korzystać. Możemy być pewni, że regularne odwiedzanie lekarza według zaleceń sprawi, że jak najbardziej będziemy mogli być spokojni o nasze zdrowie i tym samym choroby i problemy to coś, co nie będzie nas dotyczyło. Do takiego samego postępowania jak najbardziej warto zachęcić swoich bliskich, a z pewnością oni także na tym skorzystają.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.