Praca pielęgniarek

image Pielęgniarki to osoby często niedoceniane. Często nie zwraca się uwagi na ich pracę. Często są nawet niezauważane. A robią naprawdę dużo. Lekarz bada i leczy, a pielęgniarka opiekuje się przez cały czas pacjentem. To, że mamy dobrą opiekę w szpitalu zależy od tego jak pracują pielęgniarki. Ich praca też jest ważna. Też często wpływają na to jak czuje się pacjent. To one podają leki, to one dbają o to, aby były przyjęte w odpowiednim czasie. To one robią zastrzyki, to one zmieniają kroplówki. Praca pielęgniarki to też ciężka praca. Często bardzo niedoceniana. Pielęgniarka też wiele przechodzi i też wiele widzi w swojej pracy. Pielęgniarki dbają o pacjenta, ale nie każdy to zauważa. Nie każdy umie okazać wdzięczność. Nie każdy jest w stanie dostrzec, że taka praca też wymaga cierpliwości. Pacjenci są różni, o czym każdy wie. Pielęgniarki muszą znosić każdego, muszą pomagać każdemu. Niestety mało kiedy dostają za to podziękowania. Są osoby, które traktują je jak służące. A wcale nie powinno tak być. One są po to, aby pomagać.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.