Czy suplementy są dobre?

Promowanie zdrowia to coś, z czym mamy styczność od naprawdę sporego czasu. Coraz częściej mówi się o zdrowym odżywianiu, o korzyściach z tego płynących. Prawda jest jednak taka, że wielu z nas nie jest w stanie zadbać o swoją dietę w tym stopniu, w jakim by chciała. Niesamowicie często nie jesteśmy w stanie dostarczyć swojemu organizmowi wszystkich potrzebnych mu składników odżywczych i witamin. Dlatego też wiele osób decyduje się na zakup różnego rodzaju suplementy diety. Czy jest to jednak dobre rozwiązanie i czy aby na pewno warto faszerować się takimi tabletkami? Bez wątpienia w ten sposób uzupełniane witaminy są lepsze, aniżeli gdybyśmy mieli wcale ich nie dostarczać. Należy jednak pamiętać, że suplementy nie załatwią za nas sprawy i nie warto szukać wymówek. Jeżeli się chce, to zdecydowanie na wszystko znajdzie się czas tym bardziej, że obecnie działa naprawdę wiele zdrowych restauracji i wiele firm cateringowych, jakie są w stanie codziennie dostarczać nam wszystkie posiłki na cały dzień.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.