Dbaj o zdrowie

image Prawda jest taka, że zdrowie mamy tylko jedno. Co prawda każdy z nas doskonale zdaje sobie z tego sprawę, aczkolwiek nie zawsze o nie dbamy. Wiele osób zdążyło się przekonać o tym, że niestety niektórych zaniedbań nie da się już cofnąć. Dlatego też nie warto czekać ani chwili dłużej, tylko czym prędzej zacząć dbać o siebie i o swoje zdrowie. Co jednak powinniśmy robić? Zdecydowanie ogromne znaczenie ma fakt, żebyśmy regularnie badali się i mieli pod kontrolą nasze zdrowie. Poza tym, jak najbardziej dobre byłoby pamiętanie o tym, żeby dbać o siebie także wewnątrz, czyli odpowiednio się odżywiać. Dzięki temu nie tylko będziemy cieszyć się świetnym zdrowiem, ale także będziemy mogli naprawdę lepiej się czuć. Wiele osób doskonale wie, jak mnóstwo zmienia się w naszym samopoczuciu i nastawieniu, kiedy tylko organizm otrzymuje wszystkie składniki odżywcze i witaminy, jakich mu potrzeba. Dlatego też naprawdę nie warto być bezczynnym i szkodzić sobie i swojemu zdrowiu, ale wprowadzić zmiany. Zdecydowanie zauważymy wiele korzyści.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.