Dieta nie jest trudna

image Wielu z nas ma mniejsze czy większe obiekcje co do swojej wagi czy wyglądu. Często z chęcią zgubilibyśmy kilka kilogramów i centymetrów tu i ówdzie. Wydawać by się mogło, że dieta jest czymś niesamowicie trudnym i bardzo wymagającym. Okazuje się jednak, że prawda jest zupełnie inna. Wystarczy jedynie zmiany zacząć nie od jedzenia, a od tego, co mamy w głowach. Jeżeli w naszych głowach będziemy zmotywowani i będziemy mieli siłę i chęci do przeprowadzenia diety, to kwestia przygotowania posiłków i ćwiczenia będą pestką. Dzięki temu jak najbardziej będziemy w stanie osiągnąć sukces i dieta nie będzie dla nas problemem. Bardzo pomoże nam wejście na wagę czy wzięcie miary w ręce. Dzięki temu będziemy mogli odnotować realne zmiany, jakie zaszły dzięki diecie. Zauważymy dzięki niej, że jak najbardziej zdrowe jedzenie może być smaczne i zdecydowanie nie będziemy chcieli zmieniać nawyków żywieniowych na poprzednie. Będziemy świadomi bowiem tego, jak wiele zdrowe odżywianie zmieniło w naszym samopoczuciu i wyglądzie.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.