Fast Food

hamburger-1198649-mLekarze i dietetycy wciąż alarmują i proszą o zachowywanie zdrowego stylu życia i zdrowego sposobu odżywania, które jest niezwykle ważne by zachować zdrowie i promienną cerę. Mimo tego, w pędzie dnia codziennego, coraz częściej spożywamy posiłki z barów szybkiej obsługi nie zastanawiając się, jakie to niesie konsekwencje dla naszego organizmu. Poza podwyższeniem poziomu cholesterolu, posiłki ze znanych i mniej znanych barów oferujących tak zwane Fast foody, czyli długo przetwarzane i podgrzewane mięso, może podwyższać ryzyko zachorowań na nowotwór jelita grubego.

 

Osoby które spożywają Fast foody codziennie, powinny wiedzieć, że szkodzi im to równie mocno jak palenie papierosów. Oczywiście nie ma nic złego w sporadycznym spożyciu takich potraw, ale dietetycy zalecają by posiłek został zbilansowany i wzbogacony o warzywa czy sok, zamiast napoju gazowanego. Dieta jak nic innego jest w stanie poprawić lub pogorszyć stan naszego zdrowia, warto więc dbać o nią każdego dnia by nie narażać organizmu na spożywanie tak zwanych pustych kalorii i niezdrowych potraw.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.