Genetyka

Dzięki genetyce można zdobyć wiele rzeczy. Najczęściej otrzymuje się w ten sposób jakaś cechę charakteru, wyglądu czy też jakiś rodzinny talent. Niestety nie zawsze jednak dzięki genetyce dostajemy coś fajnego. Czasami przez to połączenie więzami krwi możemy być podatni na jakieś choroby, czy też otrzymać jedna z nich za pomocą właśnie genetyki. Są osoby, które w taki właśnie sposób odziedziczyły straszną chorobę, czy też jakaś przypadłość. Często dzieje się tak, ze któryś z rodziców przykładowo ma chore serce.

 

Dziecko również rodzi się wtedy podobną lub taka samą wadą. Również w przypadku problemów z oczami u rodziny astmy lub taty dziecko może przez to mieć wadę wzroku. Niestety, ale takie sytuacje coraz częściej maja miejsce w dzisiejszym świecie. Dziecko, które ma od urodzenia jakaś poważna wadę, musi bardzo uważać na to, aby nie zrobić czegoś, co mogłoby sprawić, ze ta odziedziczona choroba okaże się dla naszego zdrowia niebezpieczna. dzięki genetyce można zarówno odziedziczyć pozytywne cechy, jak i te negatywne.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.