Jak dbać o zdrowie

Czasy się zmieniają, jednak od zawsze mamy ten sam cel: żyć jak najdłużej i żyć móc cieszyć się tym życiem. Długość życia się wydłuża, liczymy na spokojną starość. O zdrowie, by służyło nam jak najdłużej, trzeba dbać, ale jak? Leczenie konwencjonalne, medycyna naturalna czy może tylko rozbudowana profilaktyka? Najlepiej wszystko po trochu. Żadna z tych metod nie będzie w stu procentach skuteczna, a profilaktyka przecież nie uchroni nas przed chorobami. Niemniej warto dbać o siebie i należy robić badania kontrolne. Szczególnie istotne dla zdrowia jest odżywianie. Mówi się nawet: „Jesteśmy tym, co jemy”. Lekarze podzielają to zdanie. Ważne jest nie tylko co jemy, ale także kiedy i jak. Nie powinniśmy się śpieszyć i najlepiej gdy przygotowujemy posiłki sami. Możemy wtedy zadbać, by sposób ich przyrządzania nie pozbawiał ich ważnych składników. Dla zdrowia ważna jest nie tylko regularność posiłków, ale również snu. Medycyna naturalna, w tym ziołolecznictwo, może wspomóc nas w zdrowym trybie życia i likwidowaniu drobnych dolegliwości.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.