Kiedy źle się czujesz

image Zdecydowanie każdy z nas ma od czasu do czasu gorszy dzień. Wiadomo, że nieco gorsze samopoczucie nie jest jeszcze powodem do obaw. Kiedy jednak taki stan utrzymuje się przez dłuższy czas, to jak najbardziej warto w jakiś sposób rozwiązać problem. Dobrym pomysłem byłoby zdecydowanie się na to, żeby skontaktować się z lekarzem. Do kogo jednak się udać? Zdecydowanie zawsze najlepiej jest w pierwszej kolejności odwiedzić naszego lekarza pierwszego kontaktu. On będzie w stanie naprawdę dobrze rozpoznać naszą dolegliwość i ewentualnie skierować nas na różne badania czy do innych specjalistów. Zawsze warto jednak udać się do tej osoby, ponieważ nigdy nie mamy pewności co do tego, jaki jest powód naszego złego samopoczucia. Ten lekarz zdecydowanie będzie w stanie dobrze rozpoznać naszą dolegliwość i tym samym nam odpowiednio pomóc. Należy jednak być świadomym tego, żeby nie odwiedzać pierwszego lepszego lekarza, ale osobę, jaka jest naprawdę dobra w swoim fachu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że jesteśmy w dobrych rękach.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.