Koniec z cukrem

image Każdemu z nas zależy na zdrowiu i dobremu samopoczuciu. W końcu jest to potrzebne do tego, żeby każdego dnia normalnie funkcjonować, żeby cieszyć się życiem i codziennością. Często mamy ochotę zmienić całe swoje życie i zaczynamy wprowadzać radykalne zmiany po to, żeby dbać o zdrowie. Prawda jest jednak taka, że warto zacząć od prostych rzeczy, warto dążyć do celu małymi krokami. Dzięki temu z pewnością uda nam się osiągnąć sukces, a tym samym nie będzie to dla nas takie trudne. Na sam początek walki o zdrowie, warto byłoby rozstać się z cukrem, jaki to nierzadko dodajemy dosłownie do wszystkiego. Wbrew pozorom bez cukru jak najbardziej da się żyć, jest wiele jego zamienników. Sam cukier jednak kompletnie nic dobrego do naszego organizmu nie wnosi. Warto byłoby stopniowo się od niego odzwyczajać, żeby po pewnym czasie móc kompletnie z nim skoczyć. Możemy być pewni, że na tyle odzwyczaimy się od cukru, że w późniejszym czasie słodkie rzeczy nie będą nam już tak smakowały. Tym samym z własnego wyboru nie będziemy ich wybierać.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.