Konsekwentne leczenie chorób

Jeśli coś jest konieczne w takiej dziedzinie jak medycyna, to z pewnością jest to konsekwencja w działaniu. Wielokrotnie słyszymy w Internecie, radiu, telewizji bądź innych mediach o tym, że lekarze – przeświadczeni, że najgorszy etap choroby już minął – przestają zwracać odpowiednią uwagą na chorego i jego leczenie, co czasami prowadzi do niespodziewanych i bardzo nieprzyjemnych komplikacji, a w rezultacie nawet śmierci bądź trwałego sparaliżowania i innych form permanentnego kalectwa. Pamiętajmy, że to właśnie zdrowie jest jednym z najważniejszych aspektów ludzkiego życia i medycyna powinna zawsze z należytą uwagą podchodzić do z pozoru nawet najłagodniejszych objawów, ponieważ te nierzadko mogą bardzo gwałtownie pogorszyć stan danego pacjenta. Często odpowiedzialności za wyżej wspomniane przypadki nie ponoszą lekarze, ale „system”, który wymaga od nich zbyt długiej pracy i dyżurów, co oczywiście negatywnie odbija się na ich uwadze i gotowości do podejmowania pracy przy chorym pacjencie.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.