Leczenie na własną rękę

Nie da się ukryć, że od kiedy tylko mamy dostęp do sieci internetowej, w wielu sprawach staliśmy się znacznie bardziej zaradni, znacznie lepiej wychodzi nam rozwiązywanie problemów i szukanie informacji. Nie da się ukryć, że sieć internetowa zapewnia nam wiele możliwości, aczkolwiek nie zawsze korzystanie z nich jest dla nas korzystne. Kiedy na przykład coś nam dolega, to nie warto szukać pomocy w sieci, nie warto leczyć się samemu, ale udać się do lekarza. Przez Internet naprawdę niemożliwe jest zdiagnozowanie tego, co nam dolega. Co więcej, niesamowicie często w sieci znajdziemy opinie i porady takich osób, jakie z medycyną nie mają absolutnie nic wspólnego i zamiast sobie pomóc, możemy często zaszkodzić. Warto pamiętać o tym, że zdrowie mamy tylko jedno i z pewnością nie chcielibyśmy stracić go przez taką błahostkę. Ze zdrowiem nie ma żartów i kiedy tylko źle się czujemy, warto czym prędzej udać się do lekarza. Tylko w ten sposób możemy sobie pomóc i mieć pewność, że poczujemy się lepiej.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.