Lekarz

medical-doctor-1314902-mCo lekarze mówią o tych wszystkich dietach cud? Co sądzą o tych niesamowitych specyfikach, które maja sprawić, że w kilka tygodni zrzucimy kilkadziesiąt kilogramów? Lekarze mówią zgodnie, nie ma czegoś takiego jak cudotwórstwo w diecie, jest tylko szarlatanizm, który niestety doprowadza do większej ilości chorób. Jeśli chcemy przejść na dietę lepiej przyjść do lekarza on powie nam jak zdrowo wyjść z naszej nadwagi, on wspomoże radą, gdy okaże się, że zawaliliśmy jakiś dzień i nie jedliśmy odpowiednio. A co da nam paczka tabletek?

 

Nic jedynie uzależnienie, bo owszem na początku schudniemy kilka kilo, ale później to wróci, a my będziemy myśleli, że kolejne opakowania tabletek to zmienią. Musimy zrozumieć, że odpowiednia dieta połączona z ruchem dopiero po jakimś czasie przyniesie efekty, a wszystkie tabletki/proszki/zioła na odchudzanie jedynie mogą wspomóc pracę naszego organizmu, ale na pewno z niczego nas nie wyleczą. Musimy pamiętać, że czasem ciężko jest wyrwać się z nadwagi i potrzebne będą nawet konsultacje z psychologiem by odejść od zgubnych kilogramów.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.