Medycyna niekonwencjonalna – plusy i minusy

Każdy z nas spotkał się kiedyś z medycyną niekonwencjonalną. Większość ludzi ma do niej stosunek negatywny. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że to pojęcie niezwykle obszerne. Dotyczy z jednej strony metod leczenia, które medycyna odrzuca (takie jak energoterapia). Na tym jednak pojęcie medycyny niekonwencjonalnej się nie kończy. Z drugiej jednak strony, wiadomo przecież, że i takie metody leczenia są w pewnych kręgach popularne. Choć lekarze je odrzucają, to ono niektórym pomaga. Jak to możliwe? Nawet uznając niekonwencjonalne leczenie za bezużyteczne, możemy stwierdzić, że sama wiara w nie potrafi zdziałać cuda. Badania dowodzą, że siła autosugestii jest ogromna. Medycyna niekonwencjonalna to jednak, jak wspomnieliśmy, nie tylko takie kontrowersyjne metody. Wiele jej elementów zostało przyjętych przez lekarzy. I wiele potrafi wspomóc nasz zdrowie. Szczególnie te, które wywodzą się z medycyny naturalnej. Nikt nie zaprzeczy, że na przykład ziołolecznictwo jest skuteczne. I nawet lekarze czasem wspomagają leczenie farmakologiczne ziołami.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.