Mniejsze odporność u dzieci

W przypadku dzieci ich organizm jest o wiele bardziej osłabiony niż ten u dorosłego człowieka. Dlatego tak bardzo istotne jest to, aby troszczyć się o swoje dzieci i dbać, aby ubierały się one w sposób należyty do pogody. Dla każdego rodzica dziecko jest, a bynajmniej powinno być, najważniejsze. Dlatego tak często możemy zobaczyć dzieci będące z mamą czy też tatą u lekarza w celu rutynowych badań lub tych, które maja na celu wykryć czy coś złego dzieje się z organizmem naszej pociechy.

 

W przypadku, gdy nasze dziecko zachoruje naszym pierwszym odruchem powinno być jak najszybsze udanie się z nim do lekarza, który dokładnie go zbada i zaleci odpowiednią kurację, która ma na celu wyprowadzenie malucha z choroby. Nigdy nie powinniśmy lekceważyć jakichkolwiek objawień związanych ze zdrowiem czy też jakimiś nieprawidłowościami u naszych dzieci. Najtrudniej jest spostrzec jakiekolwiek schorzenia u niemowląt, gdyż praktycznie cały czas one śpią i można powiedzieć, ze wcale się tak bardzo nie różnią wtedy, gdy są chore. Pewnego rodzaju zwiastunem, ze coś jest nie tak może okazać się ich nadmierny płacz.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.