Monitoruj swoje zdrowie

Każdy z nas doskonale wie o tym, że sytuacja z naszym zdrowiem nie zawsze jest taka, jak mogłoby nam się wydawać. Wiele chorób nie daje o sobie żadnych najmniejszych oznak, a dopiero w zaawansowanym stadium zaczynamy czuć się gorzej. Wtedy jednak leczenie jest naprawdę bardzo utrudnione i nieraz wręcz niemożliwe jest powrócenie do pełni zdrowia i poprzedniej formy. Dlatego też tak ważne jest to, żeby być nieufnym co do swojego samopoczucia i pomimo tego, że odpowiednio się czujemy, regularnie się badać. Zdecydowanie nie jesteśmy w stanie sobie tym zaszkodzić, a jak najbardziej możemy pomóc. Warto zaznaczyć, że tego rodzaju regularne badania to coś, co jest w stanie zapewnić nam spokój o nasze zdrowie i kondycję. Zdecydowanie dzięki temu będziemy mogli spać spokojnie. Warto jednak nie tylko samemu się badać, ale również przypominać o tym naszym bliskim. W końcu na ich zdrowiu również nam zależy i chcielibyśmy, żeby nie czuli się oni źle i żeby nic im nie dolegało. Przypominanie o badaniach to najlepsze, co możemy dla nich zrobić.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.