Na zmęczenie zażyj witaminki

image Wiadomo, że króluje teraz pogoń za pieniędzmi i czasami tym wszystkim jesteśmy zmęczeni. Co wtedy zrobić? No najlepiej to zregenerować siły, poprzez jakieś spa lub urlop, odpocząć i wyciszyć się. Dzięki takim działaniom reaktywujemy akumulatory i będziemy gotowi do działania z jeszcze większą energią i zapałem do pracy. Czasami również bywa i tak, że niestety nie możemy sobie pozwolić na odpoczynek mniejszy lub większy, a dalej musimy działać. Witaminy na zmęczenie pomogą? Na pewno, najbardziej znanym suplementem diety jest żeń szeń, który odżywia nasz organizm, dostarcza energii, aczkolwiek warto również pójść do lekarza i zrobić podstawowe badania, czy aby to nasze ciągłe zmęczenie nie było jakiś symptomem choroby. Musimy również zadbać o to, żeby prawidłowo i zdrowo się odżywiać, bo za zmęczenie również odpowiedzialne jest także niedobór witamin w organizmie. Warto spożywać jedzenie bogatą w tiaminę, czyli witamina b-1. Możemy ją znaleźć w artykułach spożywczych takich jak kalafior, pełnoziarniste produkty zbożowe, w jajkach, w szparagach, oraz w pomarańczach.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.