Najlepsze leczenie to zapobieganie

Zazwyczaj gdy choroba uderzy w nas z pełną siłą, jest już za późno na to, aby szybkie metody na leczenie odniosły zamierzony skutek – zamiast tego czeka nas długi pobyt w szpitalu, kupno niekiedy bardzo drogich lekarstw i martwienie się o zdrowie przez długi czas, nawet po względnym odzyskaniu sił i wyzdrowieniu. W większości szpitali i podczas wizyt z pacjentami lekarze często próbują uzmysłowić ludziom, że dbanie o zdrowie powinno być działalnością prewencyjną, a nie naprawczą w myśl zasady „lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Ludzie niestety jednak często ignorują pierwsze objawi danej choroby i zdają sobie sprawę ze swoich błędów dopiero wtedy, gdy muszą rozpocząć długotrwałe i dające mocno po portfelu leczenie. W obecnych czasach nowoczesna medycyna oferuje szereg tanich leków i suplementów diety, które brane na bieżąco pozwalają skutecznie zadbać o zdrowie i unikać zarażenia się popularnymi chorobami – w większość z nich można bezproblemowo zaopatrzyć się w każdej aptece bez recepty.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.