Nie diagnozuj się przez Internet

image W dobie sieci internetowej, naprawdę wiele spraw jesteśmy w stanie załatwić kompletnie bez wychodzenia z domu. Prawda jest taka, że korzystanie z Internetu ma niezliczoną ilość zalet i jak najbardziej warto zdecydować się na to, żeby w razie problemu do niej zajrzeć. Nie warto jednak szukać tu pomocy w każdej sprawie. Na przykład wtedy, kiedy w grę wchodzą problemy z naszym zdrowiem, w sieci nierzadko znaleźć możemy naprawdę absurdalne informacje i stosując się do nich, możemy sobie naprawdę bardzo zaszkodzić. Dlatego też jak najbardziej nie powinniśmy diagnozować się przez Internet tym bardziej, że niesamowicie często informacje nie są podpisane żadnym nazwiskiem, nie możemy dotrzeć do źródeł. Kiedy tylko pojawia się jakikolwiek problem związany z naszym zdrowiem, to jak najbardziej powinniśmy zdecydować się, żeby udać się do lekarza zamiast diagnozować się przez Internet. Dzięki temu z całą pewnością będziemy naprawdę zadowoleni i unikniemy wielu problemów. Wiadomo bowiem, że nieodpowiednie leczenie na własną rękę jest w stanie wyrządzić więcej problemów aniżeli pożytku.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.