Pamiętajmy, że zdrowie nie ma ceny, a jak już, to wysoką

W pogoni za pieniędzmi i karierą często zapominamy, że niektóre choroby i przypadłości nie rozróżniają między bogatymi i biednymi, jednak jeśli nie jesteśmy osobami zamożnymi i spotka nas ciężka choroba, czasami trudno nam znaleźć odpowiednie środki na leczenie. Z drugiej jednak strony współczesna medycyna oferuje wiele możliwości dotyczących prewencyjnego zapobiegania chorobom, nawet jeśli nie zanotowaliśmy u siebie żadnych wstępnych objawów. Lekarze polecają liczne suplementy diety i inne tego typu leki, które wzmacniają ogólną odporność organizmu człowieka i znacznie redukują ryzyko zapadnięcia na tę czy inną chorobę, której leczenie byłoby dla przeciętnego Kowalskiego bardzo kosztowne i niekiedy długotrwałe oraz wiążące się z częstymi wizytami zarówno w gabinetach lekarskich, jak i szpitalach oraz aptekach. Nie można też lekceważyć nawet zwykłego kataru czy kaszlu i zawczasu wspomóc nasz organizm różnymi witaminami, zmniejszając tym samym ryzyko zachorowania – nawet najbardziej niepozorna choroba może przerodzić się w coś poważnego.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.