Regularne badania

surgery-3-1158306-mDla kogo są diety? Dzieci mówią, że dla ‘grubasów’, to tak mało politycznie, bo powinny raczej powiedzieć, że dla osób otyłych. Jednak takie skojarzenie, albo inaczej, jedno skojarzenie mogą mieć tylko dzieci. Dorośli powinni mieć na tyle rozumu, że powinni wiedzieć o tym, iż każdy potrzebuje diety. Dieta nie musi opierać się na tym, że nagle zaczynamy jeść jedynie owoce albo, że przestajemy jeść jakiekolwiek mięso. Tu chodzi raczej o to by jeść regularnie i by nasze posiłki zawierały wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

 

Dobrze skomponowany jadłospis to dieta, tyle, że mające po prostu poprawić naszą kondycję psychofizyczną, dodać na energii. Niektóre diety maja tez pomóc nam w walce z chorobami na przykład z cholesterolem, bo nawet u osób szczuplejszych zdarza się ten problem. Dieta ma pomóc nam żyć w zdrowiu przez długie lata, kiedy w końcu to zrozumiemy sami przestaniemy karmić się jakimiś chipsami i zaczniemy dbać o to by posiłki naszej rodziny był zdrowe. A na pewno zdrowsze niż te, które serwowaliśmy do tej pory.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.