Sen także jest ważny

image Wydawać by się mogło, że coś takiego jak sen, nie ma większego znaczenia, jeżeli chodzi o nasze zdrowie czy dobre samopoczucie. Tym samym jednak okazuje się, że sprawa ma się zupełnie inaczej. Często zupełnie nie dbamy o to, ile będziemy spać, a jest to naprawdę duży błąd. Prawda jest taka, że sen w naszym życiu odgrywa naprawdę ogromnie duże znaczenie i powinniśmy dbać o to, żeby przeznaczać na tę czynność co najmniej 6 godzin dziennie. Dzięki temu nasz organizm będzie miał wystarczająco dużo czasu na to, żeby się zregenerować, odpocząć. My również w ciągu dnia nie będziemy narzekali na brak energii, a kofeina wcale nie będzie nam potrzebna. Naprawdę warto dokładnie zorganizować sobie dzień na tyle, żeby odpowiednio skończyć wszystkie swoje zadania. Warto dać sobie odpocząć i wyspać się. Sami zauważymy, jak wiele ta zmiana nam da i jak wiele uda nam się zyskać. Jeżeli chodzi o wprowadzenie większych ilości snu, to wcale nie powinno być to dla nas ani trudne, ani nieprzyjemne. W końcu każdy z nas cieszy się na możliwość nieco dłuższego snu.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.