Składniki odżywcze

image Magnez i inne składniki odżywcze – jak wpływają na koncentrację i inne funkcje organizmu
Organizm człowieka jest bardzo skomplikowany. Żeby prawidłowo funkcjonował, musi on być odpowiednio odżywiany i wypoczęty. Trzeba dbać o te rzeczy. Witaminy i inne budulce wspierają wszystkie nasze codzienne funkcje. Bez tych rzeczy nie można by było ich pełnić. Jednym z ważnych elementów jest magnez. Magnez znajduje się orzechach włoskich i innych rodzajach jedzenia oraz w różnych suplementach w postaci tabletek. Magnez jest takim składnikiem co na koncentracje znacznie wpływa. Jest to bardzo ważne, aby przyjmować dziennie odpowiednią dawkę tego składnika a szczególnie w młodym wieku w którym magnez jest bardzo potrzebny. Wpływa to na rozwój mózgu oraz na koncentracje. Dzieci w szkole, które muszą na lekcjach maksymalnie się skupić również muszą mieć konkretną dawkę magnezu. Dlatego tak ważne jest prawidłowe odżywianie u dzieci. One potrzebują tego, ponieważ muszą się dobrze rozwijać. Jeżeli się o to na początku nie zadba to w przyszłości może być już za późno.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.