Uzyskaj pomoc dla siebie!

Depresja dotyka około 120 mln ludzi na całym świecie. To może wpłynąć na ciebie bez względu na płeć, wiek czy pochodzenie etniczne do jakiego należysz. Więc nie jesteś sam. Czy czułeś się tak przygnębiony lub nawet łagodne doświadczenie spowodowało, że stałeś się smutny? Depresja stała się światowym problemem zdrowia i choć jest bardzo skomplikowana jest wiele rozwiązań. Czy czujesz się zmęczony i ospały z powodu depresji, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to o tym mówić? Jest to jeden ze sposobów, dzięki jakiemu można uzyskać pomoc dla siebie. Nie jesteś jedyną osobą, która może się czuć w ten sposób dlatego, że jest to spory problem. Możesz być zaskoczony tym, że niektórzy z Twoich znajomych siedzą w milczeniu z tego samego powodu. Zawsze używaliśmy słowa „depresja” w wielu sytuacjach, od depresji lekkiej do osób które rozważają samobójstwo. To stało się powodem tego, że duży nacisk został położony na zapewnienie, że osoby cierpiące szybko mogą uzyskać pomoc. Na pewno nie można tego bagatelizować.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.