Więc, co to jest depresja?

Wszyscy przechodzimy przez różne fazy w życiu, chętnie przyjmując każdą z nich – biorąc pod uwagę że są nieodłączną częścią życia. Ale dwie najważniejsze z nich to faza wesoła i ponura. Mamy do czynienia z jedną z dwóch na co dzień. Czemu nie? Przecież te dwa rozdziały określające „życie”. Jeśli sytuacja sprawia, że jesteś smutny, nie martw się. Jednak sam smutek nie można nazwać depresją. Ale może być to znak. Więc, co to jest depresja? Depresja jest chorobą, która sprawia, że jej ofiara straci zainteresowanie wszystkim i wszystkimi, doświadcza nadmiernej utraty masy ciała lub przybiera, śpi za dużo lub niewystarczająco, i może czuć się nieważna i bezużyteczna. Pacjent może chcieć tylko jedną rzecz – śmierć. Depresja jest zaburzeniem psychicznym, powszechnym w społeczeństwie. Ludzie z depresją mają kilka szczególnych objawów: Będą wydawać się nieszczęśliwi cały czas lub przez większość czasu. Nie będą w stanie skupić się na niczym. Czują się bezwartościowi. Takim ludziom naprawdę trzeba pomóc.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.