Więcej życia poprzez depresję

Niemożliwe to słowo, które jest odpowiednio kwestionowane przez każdego, kto wierzy. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do przyjmowania, że depresja jest celem samym w sobie – zrozpaczonym usposobieniem, beznadziei. Czy to możliwe, że jest wielka nadzieja dostępna jest przez depresję? Będziemy doświadczyć więcej życia poprzez depresję, nie mniej. Ale nasze koncepcje, czym jest życie będą musiały być kwestionowane. Depresja jest to doświadczenie życiowe. To daje nam wejście do współczucia dla cierpienia. To pomaga nam być wystarczająco wrażliwym, aby dostrzec wołanie o pomoc. I depresja wylewa wzgardę całej naszej dumy. Wielka nadzieja dostępna tylko poprzez depresję kształtuje naszą duszę w nieodwołalnie dobry sposób. Jeśli wierzymy w możliwość zmienienia tego co niemożliwe to zaczynamy wierzyć w cuda, kiedy faktycznie mają miejsce. Bóg posłużył się depresją, aby dać nam dojrzałość i pokazać nam, że jesteśmy w stanie przetrwać wszystko, jeśli możemy mieć nadzieję poza rozpaczą samej depresji.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.