Wirusowe Zapalenie Wątroby

Choroba ta, zwana potocznie WZW C, to choroba którą niezwykle łatwo jest się zarazić a jednocześnie, ciężko wyleczyć. Wirusowe Zapalenie Wątroby  typu C możemy posiadać i zupełnie o tym nie wiedzieć, choroba ta nie daje żadnych znaczących objawów, jednocześnie niszcząc wątrobę, która po latach nieświadomości, może nadawać się jedynie do przeszczepu. WZW to choroba przenoszona poprzez krew, choroba groźna i zakaźna.

 

A mimo to, podczas kontrolnych badań nie prosimy o zbadanie wątroby a sami lekarze również pomijają próby wątrobowe. Dopiero jeśli wystąpi żółtaczka, zwykle wykonuje się wszelkiego rodzaju testy pod kątem chorób wątroby. Bo to może być jeden z objawów. Zasadniczo wątroba nie boli, co za tym idzie, nie daje żadnych oznak chorobowych. Jedynym jaki może nas zaniepokoić, jest właśnie pojawienie się żółtaczki. Choroba ta może dotyczyć każdego, przecież wszyscy chodzimy do stomatologa, fryzjera czy używamy golarki, niekiedy po innym domowniku, warto poprosić lekarza o skierowanie na badania wątroby, by rozwiać wątpliwości.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.