Wirusy

Wielu z nas miało okazję obejrzeć jakiś interesujący film akcji, w którym udało się zauważyć, że wątkiem przewodnim są wirusy. Mogą one doszczętnie zniszczyć zdrowie człowieka, jaki niestety najczęściej nie może się pogodzić z tym, że z jakiegoś tam powodu musi go utracić. Wirusy mogą się bardzo szybko rozprzestrzeniać, jednakże nie powinniśmy na nie strasznie zwracać uwagi. Kiedy nie mamy jakiejś państwowej epidemii, możemy żyć spokojnie.

 

Od czasu do czasu pojawiają się informacje w mediach na temat świńskiej grypy, czy tez na tematy powiązane z eksportem i importem warzyw, bądź owoców. Ostatnią głośną sprawą, były bakterie, jakie są zawarte w ogórkach, które przybywały do nas z Hiszpanii. Owy wirus dość konkretnie namieszał, a także zagroził naszej pozycji na rynku. Sprzedaż ogórków strasznie spadła w dół, ludzie chcieli być zdrowi. Obecnie kryzys już jest prawie zażegnany, gdyż ludzie starają się, aby ogórki, jakie jedzą, pochodziły ze sprawdzonych upraw, najlepiej od gospodarzy z Polski.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.