Witaminy

Czym są witaminy ? To składniki których organizm człowieka potrzebuje do prawidłowego przebiegu wielu procesów, zachodzących w organizmie. Witaminy niestety nie są wytwarzane przed sam organizm, dlatego sami musimy dostarczać mu ich odpowiednią dawkę, najlepiej w postaci zbilansowanych posiłków, ewentualnie, przyjmując suplementy diety zawierające komplet witamin w dawce odpowiedniej do zapotrzebowania organizmu.  Witaminy same w sobie nie dodają energii więc po co je tak naprawdę przyjmować ?

 

Cóz, witaminy to taki mały złoty środek na wszystko. Ich niedobór prowadzi do chorób, szybszego starzenia i słabej kondycji. Ich odpowiednia ilość w organizmie poprawia go, sprawia, że staje się bardziej ożywiony i pełen energii. Każda witamina z przyjmowanych przez organizm odpowiada za coś zupełnie innego, witamina C wspomaga odporność i dodaje energii, rozpromienia cerę, witaminy z grupy E odpowiadają za skórę, wszystkie te czynniki przemawiają jedynie za przyjmowaniem witamin więc powinniśmy to robić.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.