Wszystko siedzi w głowie

Kiedy patrzymy w lustro, to rzadko jesteśmy w stanie stwierdzić, że w pełni się sobie podobamy i nie chcielibyśmy wprowadzić zmian do swojego wyglądu. Niesamowicie często jest tak, że bardzo zależałoby nam na zgubieniu kilku kilogramów. Tylko cóż po tym, skoro trudno jest nam wytrwać na diecie chociażby kilka dni. Często nie rozumiemy, dlaczego zmiana nawyków żywieniowych przychodzi nam z taką trudnością. Najczęściej okazuje się, że problem leży w naszych głowach. Kiedy chcemy zmienić coś w swoim życiu, to zdecydowanie najważniejsza jest zmiana nastawienia. Dzięki temu mamy siłę i motywację do działania. Tym samym wytrwanie na diecie naprawdę nie powinno przyjść nam z jakąkolwiek trudnością. Możemy być pewni, że zmiana nastawienia będzie naprawdę bardzo pomocna i dzięki niej osiągniemy sukces. Uda nam się także zmienić różne nawyki żywieniowe na dobre, dzięki czemu jak najbardziej będziemy w stanie o wiele zdrowiej się odżywiać i bardziej o siebie dbać. Zdecydowanie będziemy dumni z tego, że wprowadziliśmy takie zmiany.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.