Zadbaj o zdrowie dzieci

dream-1177926-mTroska o właściwy jadłospis powinna mieć miejsce już w okresie dzieciństwa. Odpowiedzialni rodzice muszą dbać o to, by ich pociecha miała dostęp do zdrowych, odpowiednio zbilansowanych posiłków. To na ich barkach spoczywa odpowiedzialność za przyszłe nawyki żywieniowe ich potomka, dlatego szczególnie ważne jest, by nie popełniali oni podstawowych błędów. Maluchy bardzo często są karmione w sposób nieprawidłowy. Dieta dziecka powinna obfitować w warzywa i owoce, a podstawą odżywiania wielu pociech są niestety słodycze.

 

Dorastające później dzieci mają problemy z nadmierną masą ciała, przez co bywają nieakceptowane przez rówieśników. Odpowiedzialny rodzic dba o to, by jego potomek spożywał różnorodne, bogate w witaminy i  minerały posiłki. Słodycze występują w diecie jego maluszka bardzo sporadycznie. Jako formę spędzania wolnego czasu należy praktykować wspólną aktywność na świeżym powietrzu. Nawet spokojne spacery i zabawy są dla dziecka dużo zdrowsze niż siedzenie przed ekranem telewizora.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.