Zdrowie

beautiful-fitness-woman-doing-stretching-exercise-1421484-mWartością najważniejszą dla każdego człowieka powinno być zdrowie. Doceniamy je jednak najczęściej, dopiero kiedy je tracimy. Już od wczesnego wieku powinniśmy dbać o to, by nasza dieta zawierała korzystne dla organizmu i potrzebne do jego prawidłowego funkcjonowania składniki. W okresie dzieciństwa o nasz jadłospis powinni się zatroszczyć rodzice. Wraz ze wzrostem sami jednak nabywamy świadomości potrzeb własnego organizmu i powinniśmy troszczyć się o to, by nie zabrakło mu witamin. Do prawidłowego funkcjonowania ciało ludzkie potrzebuje wielu różnorodnych elementów.

 

Z diety zdrowego człowieka nie można wykluczyć ani tłuszczów, ani węglowodanów, ani zwłaszcza białek – podstawowego budulca organizmu. Zdrowe odżywianie się łączy się z dobrym samopoczuciem oraz odpowiednią masą ciała. Popełniane przez nas błędy żywieniowe będą widoczne i odczuwalne już w niedługim czasie. Nadmierny przyrost masy ciała jest problemem, którego korzeni należy szukać już we wczesnych latach dzieciństwa. Jest to nie tylko sprawa natury estetycznej, ale także zdrowotnej.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.