Zdrowie

girl-in-black-clothes---balancing-1189552-mOd najmłodszych lat słyszymy to, jak bardzo istotne dla każdego z nas jest, a bynajmniej jak najbardziej powinno być, nasze zdrowie. Rodzice starają się, abyśmy jak najrzadszej chorowali, a w przypadku pojawienia się jakiejkolwiek, nawet tej najmniejszej i z pozoru nieistotnej, infekcji, zabierają nas do lekarza. Tam jesteśmy badani pod względem, czy aby na pewno owe objawy nie mają podłoża chorobowego. Często okazują się one tak zwanym fałszywym alarmem, lecz o wiele lepiej jest się upewnić, gdyż tak naprawdę nigdy nic niewiadomo.

 

Niekiedy nawet zwyczajna gorączka może zakończyć się jakaś straszna chorobą, gdyż owe objawy mogą okazać się tylko jej początkiem. Nidy nie należy bagatelizować tego typu zachowań reakcji naszego organizmu, a już w szczególności u małych dzieci, gdyż ich odporność o wiele bardziej jest wystawiana na wszelkiego rodzaju, niekiedy naprawdę niebezpieczne próby związane ze zdrowiem i samopoczuciem. Żaden rodzic nigdy nie powinien dopuścić do sytuacji, w której jego maluch jest chory, a on sam nic z tym nie robi.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.