Zdrowie, o którym zapominamy

W dzisiejszych czasach ze względu na pogoń za zarobkiem i ciągłą pracą wiele osób zapomina o tym, jak ważne w życiu jest zdrowie i dbanie o nie. Z drugiej jednak strony prężnie rozwija się medycyna, która co chwila oferuje nowe rozwiązania jeśli chodzi o leczenie poszczególnych chorób, tworzenie nowych leków i podnoszenie standardów opieki medycznej. Naturalnym skutkiem takiego stanu rzeczy jest również to, że lekarze w znaczący sposób pogłębiają swoją wiedzą z zakresu takiej dziedziny jak medycyna, co oczywiście pozwala im lepiej dbać o zdrowie swoich pacjentów i sprawiać, że ich leczenie staje się prostą rzeczą. Oczywiście nawet teraz, w XXI wieku, medycyna nadal nie potrafi pozbyć się takich chorób jak AIDS, nowotwory czy wirus Ebola, jednak liczba trudnych lub niemożliwych do zwalczenia chorób z roku na rok maleje – być może w ciągu kilkunastu lat wynajdziemy sposoby na skuteczne leczenie wszystkich z nich, przyczyniając się tym samym do poważnego polepszenia warunków życia na Ziemi.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.