Dbaj o zdrowie bliskich

Nie da się ukryć, że nasi bliscy są dla nas ważni. Nie chcielibyśmy, żeby coś nas rozłączyło, żeby ucierpiało zarówno zdrowie nasze, jak i zdrowie owych bliskich. Często dbamy o siebie i staramy się robić wszystko, żeby przez jak najdłuższy czas cieszyć się pełnią zdrowia, aczkolwiek co z naszymi bliskimi? O nich także warto dbać. Jak najbardziej możemy razem chodzić na badania, wymieniać się informacjami. Bez wątpienia nasi bliscy dzięki temu będą znacznie bardziej bezpieczni, będą mogli decydować się wspólnie z nami na takie działania, na jakie nie zdecydowaliby się w pojedynkę. Z całą pewnością dbając o bliskich, będziemy mogli zauważyć, że oni o nas również dbają i również się troszczą. Wiadomo, że często nie wiemy o różnych możliwościach, nie czytamy wszystkich wiadomości i możemy czegoś nie wiedzieć. Po to jednak mamy bliskich, żeby być w stanie wspólnie o siebie dbać i wspólnie starać się, żebyśmy byli w stanie mieć się jak najlepiej i cieszyć się zdrowiem przez możliwie najdłuższy czas.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.