Nie każdy lekarz jest w stanie pomóc

Lekarze są różni. Niestety jest wielu lekarzy, którzy nie są na odpowiednim miejscu. Ciężko to sobie wyobrazić, ale są lekarze, którzy nie znają się na swojej pracy. Niestety. Niestety są lekarze, którzy mogą zaszkodzić. Wiele było afer, że są lekarze, którzy w ogóle nie znają się na chorobach i na swojej pracy. Było też wiele afer, że ktoś jest lekarzem bez uprawnień. Niestety. Ludzie są różni. I jak tu później zaufać skoro słyszy się takie historie. Niestety nie zawsze możemy wszystko zauważyć. Ale jakim cudem lekarz, który ukończył studia nie zna się na swojej pracy? Naprawdę jest wiele przekrętów. Za każdym razem trzeba by było sprawdzać danego lekarza. Ale nie można tak. Przecież idąc do lekarza musimy mieć pewność, że to właściwa osoba. Oddajemy w ręce takiej osoby swoje życie i zdrowie. Ale niektórzy naprawdę nie mają skrupułów. Niestety taki jest dzisiejszy świat. Trzeba uważać na każdym kroku. Dlatego warto mieć sprawdzonego lekarza. Warto uważać, bo nie ma nic ważniejszego niż zdrowie.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.