Warto się leczyć

image Leczenie jest naprawdę ważne. Jeśli jesteśmy chorzy, nie możemy odmawiać leczenia. Leczenie to bardzo ważna rzecz. Nawet jeśli to tylko grupa to trzeba pójść do lekarza i się wyleczyć. Nawet te najmniejsze choroby trzeba leczyć. Może się zdarzyć tak, że nieleczona grupa doprowadzi do poważnej choroby, np. zapalenia płuc lub czegoś innego. Leczenia nie możemy odmawiać. Niestety mamy takie prawo. Mamy wybór. Lekarz nie może na siłę nas leczyć. Lekarz może tylko i wyłącznie doradzić nam leczenie. Niestety ludzie są uparci. Niestety nie każdy chce się leczyć. Nie każdy wie jakie są konsekwencje nieleczonej choroby. Warto. Czasem nawet warto poświęcić pieniądze. Przecież życie i zdrowie są bezcenne. Nie można cenić swojego zdrowia. Jeśli mamy możliwości to należy się leczyć. Leczenie jest ważne. Leczenie trzeba przejść. Chorób nie można lekceważyć. Jeśli nie chcemy robić czegoś dla siebie, to zróbmy to dla bliskich. Ale leczmy się, bo potem może być już niestety za późno. Dopiero potem zaczynamy wiele rozumieć i dochodzi do nas jakie błędy popełnialiśmy.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Tagi
  Badanie u logopedy
   Specjaliści z zakresu logopedii kojarzeni sa zwykle z małymi pacjentami. I słusznie. Logopeda największe sukcesy odnosi zwykle podczas pracy z dziećmi, które w różnym wieku mogą mieć, różne problemy związane z mówieniem. Jednak zdarzają się także kłopoty z czytaniem i pisaniem. Tu również odpowiednie ćwiczenia, przy których potrzebne będzie sporo cierpliwości, mogą przynieść spodziewane efekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca z dzieckiem nie powinna się ograniczać tylko do treningu w gabinecie logopedycznym. Jak mówią specjaliści, wiele wysiłku powinni włożyć tez w tę prace rodzice. Logopeda zawsze służy pomocą, w jaki sposób, w formie zabawy poprawić umiejętności dziecka. Nie powinno się więc lekceważyć żadnych symptomów świadczących o tym, ze nasze dziecko może mieć kłopoty z wymową. Jeśli zaczęło mówić później od rówieśników, to jeszcze nie powód do niepokoju.
   Jednak, gdy zauważymy, ze wymowa jest nieczysta, wyrazy niezrozumiałe, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do poradni logopedycznej. Może się okazać, ze specjalista nas uspokoi i powie, ze nie ma nic niepokojącego w mowie naszego dziecka. Ale lepiej usłyszeć taka diagnozę, niż zlekceważyć objawy. Sa tez sytuacje, gdy do logopedy rodzice zgłaszają się zbyt późno. Nie oznacza to, ze nic nie można już zrobić. Jednak w takiej sytuacji leczenie może potrwać o wiele dłużej, ponieważ w świadomości dziecka, zakodowane zostały już niepoprawne wyrazy, które trudno będzie zmienić z dnia na dzień. Logopedzi często maja swoje gabinety w szkołach i przedszkolach, tuz obok gabinetów psychologicznych. W każdej większej miejscowości znajdują się też poradnie logopedyczne, w której znajdziemy znakomitych specjalistów. Tak, jak w większości gabinetów lekarskich, znajdziemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, tak logopedia opiera się na wrażeniach słuchowych danego specjalisty. Badania dzieci odbywają się często w formie zabawy, dzięki czemu wizyty u logopedy sa zawsze miłe i sympatyczne ,bez białego fartucha lekarskiego.